Eca Kombi Hata Kodları ve Nedenleri?

Eca Kombi Arıza Kodları (Hata Kodları ) ve Nedenleri?

Eca Kombiler zamanla mekaniksel olarak veya kullanıcı hatasından dolayı arızalanabilir. Kombiler yaşam alanlarımız da sıcak su ve kış aylarında da ısıtma amaçlı kullanılan sistemlerdir.Günümüzde hemen hemen her yaşam alanında evlerimiz de ve iş yerlerimizde de tercih edilen konfor için vazgeçilmez olan sistemlerdir. Eca kombi modellerine göre Eca hata kodları değişik şekillerde gösterebilir.

Eca servisi detaylı bilgi için Eca servisi sayfamızı inceleyebilirsiniz…

Eca Kombi Hata Kodu

Eca kombi arıza kodları ve nedenleri aşağıdaki listemizde belirtilmiştir.

T1 Arıza Hata Kodu : Eca kombi de aşırı ısınma nedenidir. pompa sıkışması durumunda yaşanılan arıza sorunudur. kombide ana eşanjör tıkalı veya kireçlenme olduğu zaman, üç yollu vana konum değiştirdiği ve petek ve sıcak su konumunu ayıramadığı tesisat sorundan dolayı oluşan arızalardan kaynaklanabilir. Kullanıcıların hiçbir müdahale etmeden çağrı merkezimizi arayarak 444 54 37 servis talebinde bulunmaları gerekmektedir.

P1 Arıza Kodu :  Eca Kombi cihazında tesisat su basıncını bildiren hata kodudur.

E1 Arıza Hata Kodu : Eca kombi cihazlarında modeline göre değişim gösteren arıza kodudur. Eca Kombi cihazının kablo grubunda veya kablolarda kısa devre,prosestat sorunu arızası olduğunu göstermektedir. Ateşleme iyonizasyon sorunu gaz armatürün de ve elektronik kart sorunu olabilir.

A1 Arıza Kodu : Eca Kombi de A1 hata kodu şebeke elektriğinde eksik düşük voltaj 165 derece altında olduğunu gösteren hata kodudur. Elektronik kart arızası oluşmasına neden olur değişimi yada revizyon işlemi yapılması gerekir.

E5 Arıza Kodu Hatası : Eca kombi arıza kodu modellerine göre değişim gösteren hata kodudur. Kablo grubunda veya kablolarda kısa devre, prosestat sorunu arızası olduğunu göstermektedir.

04 Arıza Kodu Hatası : Eca kombi cihazında ateşleme olmadığını gösteren arıza kodudur. İyonizasyon, ateşleme,elektronik kart sorunu olduğunu bildirmektedir.

F1 Arıza Kodu : Eca kombide dönüş sensör arızası olduğunu gösteren arıza kodu F1 hata kodu gösterdiği takdirde petekler ısıtma görevini yapmamaktadır.

F5 Arıza Kodu : Eca Kombi F5 hata kodu genelde bacalı olan kombilerde görünen atık gazın kontrolünü sağlayan ptc nin arıza gösterdiğini yada bağlantı sorunu olduğunda F5 arıza sorunu göstermektedir.

F4 Arıza Kodu Hatası :  Eca kombide ateşleme olmadığını iyonizasyon,anakart sorunu olduğunu gösteren hata kodudur.

E3 Arıza Kodu Hatası : Eca kombi cihazında E3 hata kodu limit termostat gaz tahliyesi sorunu olduğunu belirten hata kodudur.

Eca kombi modellerine göre arıza kodları değişmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

WhatsApp'ten Ulaşın!